Konvice na čaj

Keramické konvice na čaj

Sekulská keramika vás jistě osloví i nabídkou krásných čajníků, čajníčků, nebo konviček se sitkem. Čajník bude vynikajícím doplňkem do vaší kuchyně. K velikému čajníku je vhodným doplňkem šalek nebo cukrnička se stejným vzorem, a vaše návštěva bude jistě mile překvapená , když každému naservírujete čaj v jeho vlastní malé čajové konvičce. Mini konvičky jsou taky krásnym dárkem pro milovníky dobrého čaje, a taky se budou nádherně vynímat v čajovnách i v dobových restauracích.

Materiál konvice na čaj

Keramické čajníky a konvice, které vidíte na naších stránkách jsou vyrobené z kameniny, co je velice pevný a odolný přirodní materiál. Kamenina má tu skvělou vlastnost, že výborne vede teplo, a tím zabezpečí, že váš čaj zůstane v konvičce teplý až dvě hodiny.

Všechny čajníky v naší nabídce jsou replikami starých vzorů, můžete si vybrat mezi malováním nebo je libo raději porcelánový potisk? Konečný design ale pořád zodpovída starodávnému vzhledu. Naše čajníky mají dlouhou životnost, a při správném zacházení vám vydrzi několik generací.


Historie konvice na čaj

Čajník jako takový se začal používat uz v Japonsku a číne, kde se čaj přibližne od 9. století po dobu 500 let používal na medicínske účely. v 15. století jeho popularita náhle stoupla a čaj se stal slavnostním nápojem. S rostoucím významem čaje se i čínští intelektuálove a umělci začali více zabývat taky konvicemi na čaj a jejímu designu. V 17. století se čaj i čajník dostal přes Nizozemskou obchodní společnost do Nizozemí, Francie i Británie. V Británii byl čaj ze začátku velice odmítán, proto byl kvůli podpoře obchodu opet prohlášen za lék.

Jelikož se investovalo hodně do čaje, čajníky zůstali maličko omíjené. Je známo, že se ze začátku převáželi v bedýnkách s čajem, aby se čaj po ceste neskazil. O něco později, díki Východoindické společnosti se začali čaj i originální konvičky dovážet ve velkém. Pak se rozšířili do Střední a Jižní Ameriky a nakonec i do Evropy. Čajníky z tohoto období se pak stali základem pro jejich evropské příbuzné.


Děkujeme Vám za důvěru, kterou jste projevili koupou našeho výrobku a přejeme Vám, aby jste jej užili ve zdraví!CZIN.eu